Student's Achievements
Big Questions Challenge online forum competition organized by CityU & Roundtable
AwardClassStudents
Merit Award6MLI Sheung Yan
2014-2015 International Volunteer Day
AwardClassStudents
Bronze Prize3ELAM Shuk Yee
Silver Prize3ESUM Sze Ching
Bronze Prize3HLAM Chun Wing
Bronze Prize3TYU Pui Ka Peggie
Bronze Prize4ATANG Valerie Tsz Shan
Silver Prize4FALCONABA John Paul Domingo
Bronze Prize4FCHAN Chi Yeung Ocean
Silver Prize4RPARK Yuna
Silver Prize4RWONG Wang Lik
Silver Prize4TGURUNG Saiksha
Silver Prize4TLIU Chi Yau
Bronze Prize4TSHAM Wai Ki
Bronze Prize4TTANG Victoria Tsz Ying
Bronze Prize5DCASINO Abigail Hilario
Bronze Prize5DCONSEJA Gabrielle Anne Brillantes
Bronze Prize5DDIGAN Yvonne Evergrace Lanuza
Bronze Prize5DLIMBU Sima
Bronze Prize5DRAI Reika
Bronze Prize5HCHAN Tsz Ying
Bronze Prize5HFU Ka Wing
Bronze Prize5HTIN Yun Yue
Silver Prize5ICHAU Crystal Tsz Suet
Silver Prize5ILEUNG Hei Tung
Bronze Prize5RCHAN Ka Ying
Silver Prize5RKWAN Chin Yeung Lester
Bronze Prize5RPOON Cheuk Ying
Silver Prize5RZHONG Sophia Shek Wa
Bronze Prize5SIP Wing Yee
Bronze Prize5SWONG Chui Ting
2015 International Competitions and Assessments for Schools
AwardClassStudents
Credit1CGURBAKSH-KAUR
Distinction1CJANG Yejun
Credit1JBALASUBRAMANIAN Sneha
Credit1JFESALBON Franz Kristoffer Basa
Merit1JGUL Bilal
Merit1JNG Ka Chun
Merit1JNG Wing Him
Distinction2CAHMAD Mohammed Adil Niyaz
Merit2CLEE Tai Loy Teddy
Credit2CMAN Chun Wa
Merit2CSHEA Jun Yu Nicholas
Merit2RBALAJI Rithicka
Credit3HCHAN Tsz Chun
Distinction3TCHOI Tsz Ki
Credit3TMURILLO Michaela Bautista
Credit3TSARAN Sarneet Kaur
Credit3TSINGH Rajpreet
Credit3TTARIQ Tasphiya Tabassum Preeti
Credit4RCHENG Hui Chun
Credit4RSAREA-ISLAM
Merit4RWAN Hon Lung
2015 Xiwanbei International Mathematics Contest
AwardClassStudents
Merit2IYEUNG Nicholas
Gold Award5RLEE Kin Long Victor
Bronze Award6LCHAN Stevenson Mark
Merit6LTSUI Wai Ho
5th Comic Comment Writing Competition organized by RTHK
AwardClassStudents
Monthly Award5RNG Kwun Chuen
66th Hong Kong Schools English Speech Festival
AwardClassStudents
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1BLEE Ka Yau
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1BLI Yuen Ki
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1BNING Chun Kit Bryant
Certificate of Proficiency (Solo Verse Speaking)1BSHEH Tsz Maan
Third (Solo Verse Speaking)1CCHAIL Kamalpreet Kaur
First (Solo Verse Speaking)1CGURBAKSH-KAUR
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1CGURBAKSH-KAUR
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1CLEUNG Charles
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1CLI Seen Yi
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1CNAFISA Humayra
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1CNAFISA Humayra
Second (Solo Verse Speaking)1CWALIA Jeenat
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1CZAVERI Disha Dhirenkumar
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1CZAVERI Disha Dhirenkumar
Certificate of Proficiency (Solo Verse Speaking)1ECHENG Ka Chun
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1ELEUNG Hoi Man
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1ESHEN Yin Wen
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1EYEUNG Wai Lam Vaness
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1EYU Ching Man
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)1EZHENG Edwin
First (Solo Verse Speaking)1JBALASUBRAMANIAN Sneha
Third (Dramatic Duologue)1JBALASUBRAMANIAN Sneha
Third (Dramatic Duologue)1JCASLAY Diviyanti
Third (Solo Verse Speaking)1JCHENG Yan Long
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JCHEUNG Torsten
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JCHU Vianni Ray
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JDHAKAL Deepmala
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JELAHI Syed Waqqas
Third (Solo Verse Speaking)1JGURUNG Dikchya
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JKAUR Ishika
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JLIMBU Susan
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JNG Ka Chun
Second (Solo Verse Speaking)1JOR Wai Nam
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JSACHANANDANI Geetika
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1JSHAH Tanushi Ritesh
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1MCHUI Wang Ho Wayne
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1MLEUNG Choi Laam
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)1MNG Oi Yin
First (Words and Movements)2CClass
First (Words and Movements)2CABDUL KADHAR Shahina
First (Words and Movements)2CAHMAD Mohammed Adil Niyaz
Certificate of Merit (Words and Movements)2CAu Siu Tung
First (Words and Movements)2CBAJAJ Nikita
Certificate of Merit (Words and Movements)2CCHAN Cheuk Ki
First (Words and Movements)2CCHAVEZ Maryam Melissa Camille
Certificate of Merit (Solo Prose Speaking)2CCHAVEZ Maryam Melissa Camille
Certificate of Merit (Words and Movements)2CCHEN Kam Kin
Certificate of Merit (Words and Movements)2CCHEUNG Mei Sin Kristie
First (Words and Movements)2CCHOI Yoon Sun
Certificate of Proficiency (Solo Prose Reading)2CCHOI Yoon Sun
First (Words and Movements)2CCHOITHRAMANI Sonam Prakash
Certificate of Merit (Words and Movements)2CCHUNG Sharis
First (Words and Movements)2CFONG Tsz Yan
First (Words and Movements)2CGURUNG Wilson
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)2CGURUNG Wilson
First (Words and Movements)2CHAQ Mohd Ibtehazul
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)2CHAQ Mohd Ibtehazul
Certificate of Merit (Words and Movements)2CIP Chun Leung
First (Words and Movements)2CJEANDANI Lipika Vijai
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)2CJEANDANI Lipika Vijai
First (Words and Movements)2CKAN Thomas Ming Tat
First (Words and Movements)2CKAUR Navdeep
Certificate of Proficiency (Dramatic Duologue)2CKAUR Navdeep
First (Words and Movements)2CKAUR Pavneet
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)2CKAUR Pavneet
Certificate of Merit (Words and Movements)2CKUK Charlotte
Certificate of Merit (Words and Movements)2CKWOK Chun Fung
Second (Solo Prose Speaking)2CKWOK Chun Fung
First (Words and Movements)2CLAU Ashley Geneve Lok Yin Fampo
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)2CLAU Ashley Geneve Lok Yin Fampo
Certificate of Merit (Words and Movements)2CLEE Tai Loy Teddy
Certificate of Merit (Words and Movements)2CLI Cheuk Wan
Certificate of Merit (Words and Movements)2CLO Ho Fung
Certificate of Merit (Words and Movements)2CMAK Wing Lam William
Certificate of Merit (Words and Movements)2CMAN Chun Wa
Certificate of Merit (Words and Movements)2CMAN Wing Tung
First (Words and Movements)2CMUBASHAR Muhammad Talha
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)2CMUBASHAR Muhammad Talha
Certificate of Merit (Words and Movements)2CNG Kai Yeung
Certificate of Merit (Solo Prose Speaking)2CNG Kai Yeung
Certificate of Merit (Words and Movements)2CRAZACK Evelyn
First (Words and Movements)2CSHEA Jun Yu Nicholas
First (Words and Movements)2CSINGH John Paul Dimla
Certificate of Merit (Words and Movements)2CSIU Man Kwan
Certificate of Merit (Words and Movements)2CSUEN Wing Tung
Certificate of Merit (Words and Movements)2CSUN Yuran
Certificate of Merit (Words and Movements)2CTAI Ka Wang
Certificate of Merit (Words and Movements)2CTAM Yip Hon
Certificate of Merit (Words and Movements)2CTSANG Wing Shan
Certificate of Merit (Choral Speaking)2IClass
Certificate of Merit (Solo Prose Speaking)2ICHONG Hiu Wing
Certificate of Merit (Solo Prose Speaking)2IWONG Arlene
Certificate of Merit (Choral Speaking)2PClass
First (Words and Movements)2RClass
Certificate of Merit (Words and Movements)2RAHMED Mohammad Ahmed
Third (Solo Prose Speaking)2RBALAJI Rithicka
Certificate of Merit (Solo Prose Speaking)2RCHAN Leung Shing
Certificate of Merit (Words and Movements)2RCHAN Leung Shing
Certificate of Merit (Words and Movements)2RCHAU Hon Sum
Certificate of Merit (Words and Movements)2RCHEUNG Chi Ho
Certificate of Merit (Words and Movements)2RESTRADA Kevin Christopher
Certificate of Merit (Words and Movements)2RFU Jia Hao
Certificate of Merit (Words and Movements)2RFUNG Kwan Ho Jonathan
Certificate of Merit (Words and Movements)2RFUNG Lok Ching
Second (Solo Prose Reading)2RClass
Certificate of Merit (Public Speaking Solo)2RClass
Certificate of Merit (Words and Movements)2RKAM Hilary
Certificate of Merit (Words and Movements)2RKATHEEB Muzammil
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)2RKITHURU MOHAMED Rabiya Ruzna
Certificate of Merit (Words and Movements)2RKONG Tsz Hei
Certificate of Merit (Words and Movements)2RKWOK Wing Sum
Certificate of Merit (Words and Movements)2RKWONG Bui Ka Alka
Certificate of Merit (Words and Movements)2RLAU Andrew Chun Wang
Certificate of Merit (Words and Movements)2RLAU Chung Yi Joey
Certificate of Merit (Solo Prose Speaking)2RLAU Chung Yi Joey
Certificate of Merit (Words and Movements)2RLIMBU Asha
Certificate of Merit (Words and Movements)2RLIU Tsun Ming Matthaw
Certificate of Merit (Words and Movements)2RLO Tsun Sang
Certificate of Merit (Words and Movements)2RLUI Justin Hei Yeung
Certificate of Merit (Words and Movements)2RNG Ying Lam Stephanie
Certificate of Merit (Words and Movements)2RNGIENG George Ong Jie
Certificate of Proficiency (Dramatic Duologue)2RPAKIT Jazmin Ramos
Certificate of Merit (Words and Movements)2RPELLETI Mohith Sri Sai
Certificate of Merit (Words and Movements)2RPIEDRA Seth Matriano
Certificate of Merit (Words and Movements)2RPUN Bhesh Raj
Certificate of Merit (Words and Movements)2RSINGH Baljeet
Certificate of Merit (Words and Movements)2RTO Wang Hei
Certificate of Merit (Words and Movements)2RTSOI Tsz Kin
Certificate of Merit (Words and Movements)2RWONG Ka Wai Jamie
Certificate of Merit (Words and Movements)2RWONG Lok Ching
Certificate of Merit (Words and Movements)2RWONG Shun Lok
Certificate of Merit (Words and Movements)2RYIU Jim Yue
Certificate of Merit (Words and Movements)2RYU Cheuk Tim
Third (Solo Verse Speaking)3CClass
Certificate of Merit (Words and Movements)3CClass
Certificate of Merit (Words and Movements)3EClass
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3ELAM Shuk Yee
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3EMOK Sabrina Yi Nga
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3EYEUNG Moon G
Second (Choral Speaking)3HClass
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3HANMOL PREET KAUR
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3HARUNACHALAM Aishwarya
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3HCHU Chun Leung Marvin
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3HLALWANI Monesh Govind
Second (Solo Verse Speaking)3HLAU Yiu Sum Jae
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3HLEE Man Hei
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3HZHENG Yuk Yeung Laughing
Certificate of Merit (Choral Speaking)3TClass
Third (Solo Verse Speaking)3TAOKI Kazuyo
Third (Solo Verse Speaking)3TCHANDRA Pooja
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)3TDIZON Janna Ysabelle Viray
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3TDIZON Janna Ysabelle Viray
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3TFUKUDA Grace Hikaru Reyes
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3TMAK Pui Ki Iki
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)3TMURILLO Michaela Bautista
Second (Solo Verse Speaking)3TNG Ka Chung
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)3TSARAN Sarneet Kaur
First (Solo Verse Speaking)3TSARAN Sarneet Kaur
Third (Solo Verse Speaking)3TTARIQ Tasphiya Tabassum Preeti
Honours (Solo Verse Speaking)3TUMEZU Anju
Certificate of Merit (Words and Movements)4AClass
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)4AKWOK Ming Tak Jason
Certificate of Proficiency (Dramatic Duologue)4ALAM Luen Kit
Certificate of Proficiency (Solo Verse Speaking)4ALAU Ho Fung
Certificate of Proficiency (Dramatic Duologue)4ALEUNG Yan Chee
Certificate of Proficiency (Public Speaking Solo)4ATSANG Yat To
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)4AWONG Wai Ip
Certificate of Merit (Words and Movements)4FClass
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)4FALI Iqra
Certificate of Proficiency (Rehearsed Original Scene)4FALI Iqra
Certificate of Proficiency (Rehearsed Original Scene)4FBILO Daniella Patricia Solmiano
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)4FKAUR Harvir
Certificate of Proficiency (Rehearsed Original Scene)4FKAUR Harvir
Certificate of Proficiency (Rehearsed Original Scene)4FLIMBU Subika
Certificate of Proficiency (Rehearsed Original Scene)4FMEGHAWALA Tusti Ketan
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)4FMEGHAWALA Tusti Ketan
Certificate of Proficiency (Rehearsed Original Scene)4FRAI Sharon
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)4FRAI Sharon
Second (Words and Movements)4PClass
Third (Harmonic Speaking)4RClass
Third (Public Speaking Team)4RCASINO Benedict Matthew Hilario
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)4RCHAN Chuen Chi Joshua
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RCHENG Hui Chun
Certificate of Merit (Public Speaking Team)4RCHOW Cheuk Hei Scott
First (Public Speaking Solo)4RDE LARA Elvain Ian Rasco
Certificate of Merit (Public Speaking Team)4RDE LARA Elvain Ian Rasco
Certificate of Merit (Public Speaking Team)4RGUADIZ Wezlie John Bautista
Certificate of Proficiency (Public Speaking Solo)4RGURUNG Binay
Certificate of Merit (Public Speaking Team)4RGURUNG Binay
Certificate of Merit (Public Speaking Team)4RKEUNG Pui Chun Berman
Third (Public Speaking Team)4RLAMA Sujak
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)4RLI Ka Ming
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RMAH Sung Hin
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)4RPARK Yuna
Certificate of Merit (Public Speaking Solo)4RPHAGAMI Merina
Third (Solo Verse Speaking)4RPHAGAMI Merina
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RPUN Yi Wai
Third (Public Speaking Team)4RSAHA Sourav
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RSHAH Kevin Vipul
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RSO Kin Chun
Certificate of Merit (Public Speaking Team)4RTAM Kwan Hoi
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RTSE Kam Ho Alex
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RWAN Hon Lung
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RWONG Wang Lik
Certificate of Proficiency (Public Speaking Team)4RYAN Hok Yin
Certificate of Merit (Words and Movements)4TClass
Second (Solo Verse Speaking)4TPRASAD Aditya
First (Dramatic Duologue)4TTAHIR Maria
First (Dramatic Duologue)4TTHAPA Bijita
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)4TClass
Second (Solo Verse Speaking)5DCASINO Abigail Hilario
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)5DCASINO Abigail Hilario
Third (Solo Verse Speaking (Open))5DCONSEJA Gabrielle Anne Brillantes
Second (Dramatic Duologue)5DCONSEJA Gabrielle Anne Brillantes
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)5DDIGAN Yvonne Evergrace Lanuza
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5DGURUNG Amit
Second (Dramatic Duologue)5DGURUNG Jasmine
First (Improvised Dramatic Scenes)5DJAIN Aditya
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5DLIMBU Sima
First (Improvised Dramatic Scenes)5DMAGRAMO John William
Certificate of Merit (Solo Prose Redding)5HCHEUNG Pok Yin Marco
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5HFU Ka Wing
Certificate of Proficiency (Dramatic Duologue)5HSHEK Hau Ying
Certificate of Proficiency (Public Speaking Solo)5HSHEK Hau Ying
Certificate of Merit (Solo Prose Redding)5HWONG Hayley
Certificate of Proficiency (Dramatic Duologue)5HYIM Kristy Ka Man
Certificate of Merit (Words and Movements)5IClass
Certificate of Merit (Words and Movements)5ICHAU Crystal Tsz Suet
Third (Solo Verse Speaking)5IDARYANANI Hanish Kamlesh
Certificate of Merit (Words and Movements)5IDARYANANI Hanish Kamlesh
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)5IDARYANANI Hanish Kamlesh
Certificate of Merit (Public Speaking Team)5IDARYANANI Hanish Kamlesh
Certificate of Merit (Words and Movements)5IFONTE Vicente Jr Garma
Certificate of Merit (Public Speaking Team)5IFONTE Vicente Jr Garma
Certificate of Merit (Words and Movements)5IGURUNG Cheetij
First (Improvised Dramatic Scenes)5IGURUNG Cheetij
Certificate of Merit (Words and Movements)5IHO Nok In
Certificate of Merit (Words and Movements)5IHO Po Yee Boey
Certificate of Merit (Words and Movements)5ILEUNG Hei Tung
Certificate of Merit (Words and Movements)5ILOPEZ Kimberly Ann Escaro
Certificate of Merit (Dramatic Duologue)5ILOPEZ Kimberly Ann Escaro
Second (Solo Verse Speaking)5IMA Ho Yin
Certificate of Merit (Words and Movements)5IMA Tsz Ki
Certificate of Proficiency (Solo Verse Speaking)5INAEEM Shahryar
Certificate of Merit (Public Speaking Team)5INAEEM Shahryar
Certificate of Merit (Words and Movements)5IWONG Cho Yan
Certificate of Merit (Words and Movements)5IWONG Ka Yin
Certificate of Merit (Words and Movements)5IWOOD James Frank
First (Improvised Dramatic Scenes)5IWOOD James Frank
First (Words and Movements)5RClass
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5RBERAGO April Mae Mendoza
First (Improvised Dramatic Scenes)5RGURUNG Sristi
Certificate of Merit (Shakespeare Monologue: Own Choice (Open))5RGURUNG Sristi
Certificate of Merit (Public Speaking Solo)5RKUMAR Anish
First (Improvised Dramatic Scenes)5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Certificate of Merit (Shakespeare Monologue: Own Choice (Open))5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5RPALAYAM ABDULLA J Seyed Mohamed
Third (Words and Movements)5SClass
First (Improvised Dramatic Scenes)5SBHUPINDER-SINGH
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5SBHUPINDER-SINGH
Certificate of Proficiency (Solo Verse Speaking)5SLIMBU Laxmi
Certificate of Merit (Solo Verse Speaking)5SOR Wai Yiu
Third (Public Speaking Solo)5SRAMEEN
First (Improvised Dramatic Scenes)5SSIDHU Ravleen Kaur
Certificate of Merit (Solo Verses Speaking)6LASLAM Hamza Saghir
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)6MCHAN Chin Yeung
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)6MCHAN Yuet Wun Michelle
Certificate of Proficiency (Solo Prose Reading)6MCHEUNG Joyce Sai Yuen
Certificate of Proficiency (Solo Prose Reading)6MFAN Ka Man
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)6MLAW Tse Yan
Certificate of Merit (Solo Prose Reading)6MLI Sheung Yan
67th Hong Kong Schools Music Festival
AwardClassStudents
Certificate of Merit (Grade Three Piano Solo)1BMAH Ming Fai
Certificate of Proficiency (Trumpet Solo)1EHO Yi Li Elizabeth
Certificate of Proficiency (Grade Six Piano Solo)1MCHAN Ting For
Certificate of Proficiency (Grade Three Violin Solo)1MHUNG Ho Wai Howard
Certificate of Merit (Grade Four Piano Solo)1MTAM Lok Yee Christy
Certificate of Proficiency (Grade Five Piano Solo)2RLUI Justin Hei Yeung
Certificate of Proficiency (Erhu Solo)2RLUI Justin Hei Yeung
Certificate of Merit (Foreign Language Vocal Solo)3ELAM Shuk Yee
1st Runner Up (Chinese Vocal Solo)3ELAM Shuk Yee
Certificate of Proficiency (Zihou Cantonese Opera)3ELEUNG Nok Sum Esther
Certificate of Merit (Grade Seven Piano Solo)3ESUM Sze Ching
Certificate of Merit (Grade Five Piano Solo)3TLAM Tsz Yan Angel
Certificate of Merit (Female Voice Duet)3TLAM Tsz Yan Angel
Certificate of Merit (Grade Five Piano Solo)3TNAIDU Ria
Certificate of Merit (Grade Five Piano Solo)4RMAH Sung Hin
6th Comic Comment Writing Competition organized by RTHK
AwardClassStudents
Monthly Award5IWONG Cho Yan
All Hong Kong Inter-Secondary Schools Gymnastics Competition
AwardClassStudents
Secondary Boys Novice Group (Seventh in Vaulting)1BNG Tung Hei
Secondary Boys Novice Group (Seventh in Floor exercise)1BNG Tung Hei
Secondary Boys Novice Group (Forth in Vaulting)1CYEUNG Li Hang
Secondary Boys Novice Group (Fifth in Floor Exercise)1CYEUNG Li Hang
Arts Bus: One the Move! 2014-15 "Stories of Hong Kong" Bus Body Design Competition
AwardClassStudents
Certificate of Achievement in Secondary School Category4FBILO Daniella Patricia Solmiano
Australian Mathematics Competition 2014
AwardClassStudents
Certificate of Credit2CLO Ho Fung
Certificate of Credit3TSINGH Rajpreet
Certificate of Credit4RLEE Man Him
Certificate of Credit4TCHEUNG Chun Yip
Certificate of Credit5HWONG Hayley
Certificate of Credit5RAU Siu Chun
Certificate of Credit5RFAN Louis Luo
Certificate of Credit5RWONG Yuk Lam
Certificate of Credit6LCHAN Ka Chun
Certificate of Credit6LCHEUNG Ming Hin
Certificate of Credit6LCHEUNG Yan Hang
Certificate of Credit6LKWAN Ching Leung
Certificate of Credit6LKWONG Chi Lok
Certificate of Credit6LSINGH Ravinder Singh
Certificate of Credit6LTSUI Wai Ho
Certificate of Credit6LYUEN Tsz Ki
Certificate of Credit6MCHAU Yuen Tsz
Australian National Chemistry Quiz 2014
AwardClassStudents
High Distinction in Year 8 Chemistry4RCASINO Benedict Matthew Hilario
High Distinction in Year 8 Chemistry4RDE LARA Elvain Ian Rasco
Credit in Year 8 Chemistry4RGURUNG Binay
Credit in Year 8 Chemistry4RPARK Yuna
Credit in Year 8 Chemistry4RRANA Neha
Distinction in Year 8 Chemistry4RSAREA-ISLAM
Distinction in Year 8 Chemistry4RSHAH Kevin Vipul
Credit in Year 8 Chemistry4RWONG Wang Lik
Credit in Year 8 Chemistry4TAHMAD Masira Niyaz
Credit in Year 10 Chemistry5IGURUNG Cheetij
Distinction in Year 10 Chemistry5RFAN Louis Luo
Distinction in Year 10 Chemistry5RKHAN Umaash Ahmed
High Distinction in Year 10 Chemistry5RKWAN Chin Yeung Lester
High Distinction in Year 10 Chemistry5RLEE Kin Long Victor
High Distinction in Year 10 Chemistry5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Big Science Competition 2014
AwardClassStudents
Credit in Junior Level2CAHMAD Mohammed Adil Niyaz
Distinction in Junior Level2CMUBASHAR Muhammad Talha
Credit in Junior Level2CSHEA Jun Yu Nicholas
Credit in Junior Level2RBALAJI Rithicka
Credit in Junior Level3CFUNG Tsz Hin
Credit in Junior Level3HCHAN Tsz Chun
Distinction in Junior Level3TAOYAMA Aska
Distinction in Junior Level3TCHAN Yi Kwan
Credit in Junior Level3TCHOI Tsz Ki
High Distinction in Junior Level3TMURILLO Michaela Bautista
Credit in Junior Level3TSARAN Sarneet Kaur
High Distinction in Junior Level3TSINGH Rajpreet
Credit in Junior Level3TTARIQ Tasphiya Tabassum Preeti
Credit in Intermediate Level4RGURUNG Binay
Credit in Intermediate Level4RMAH Sung Hin
Distinction in Intermediate Level4RPARK Yuna
第65屆香港學校朗誦節
AwardClassStudents
季軍 (中學中三男子廣東話獨誦)3TCHAN Kai Yin
第66屆香港學校朗誦節
AwardClassStudents
季軍 (中一男女普通話集誦)1BAU YEUNG Hon Lam
優良 (中一男女普通話集誦)1BCHAN Long Yiu
優良 (初中個人獨誦)1BCHAN Long Yiu
優良 (中一男女普通話集誦)1BCHEN Yi Tong Jerry
優良 (中一男女普通話集誦)1BCHENG Ngo Fan Matthan
季軍 (中一男女普通話集誦)1BCHEUNG Chun San
優良 (中一男女普通話集誦)1BCHIA Yee King
優良 (中一男女普通話集誦)1BCHOI Yan Ting
季軍 (中一男女普通話集誦)1BCHOW Lok Wang Adrian
季軍 (中一男女普通話集誦)1BKIM Alecea Tsz Chung
季軍 (中一男女普通話集誦)1BKWOK Kwan Lun
優良 (中一男女普通話集誦)1BLAI Ho Yin
季軍 (中一男女普通話集誦)1BLAM Ka Wai
優良 (中一男女普通話集誦)1BLEE Cheuk Wing
季軍 (中一男女普通話集誦)1BLEE Ka Yau
優良 (初中個人獨誦)1BLEE Ka Yau
季軍 (中一男女普通話集誦)1BLEE Yan Tung
季軍 (中一男女普通話集誦)1BLEUNG Cheuk Hei
優良 (中一男女普通話集誦)1BLEUNG Hoi Kit
季軍 (中一男女普通話集誦)1BLEUNG Lok Hei
季軍 (中一男女普通話集誦)1BLI Yuen Ki
優良 (中一男女普通話集誦)1BLO Sin Ting
季軍 (中一男女普通話集誦)1BMAH Ming Fai
季軍 (中一男女普通話集誦)1BMAK Wai Chung
優良 (中一男女普通話集誦)1BMOK Chun Wah
季軍 (中一男女普通話集誦)1BMOK Hang Yan Ryan
優良 (中一男女普通話集誦)1BNG Cho Wei
優良 (中一男女普通話集誦)1BNG Tung Hei
季軍 (中一男女普通話集誦)1BNING Chun Kit Bryant
優良 (中一男女普通話集誦)1BSHEH Tsz Maan
優良 (中一男女普通話集誦)1BWONG Adrian Hei Long
季軍 (中一男女普通話集誦)1BWONG Cheuk Ying
季軍 (中一男女普通話集誦)1BYUEN Pak Shing Yanik
優良 (中一男女普通話集誦)1CCHAIL Kamalpreet Kaur
優良 (中一男女普通話集誦)1CCHONG Marco
優良 (中一男女普通話集誦)1CCHU Joey Chi Hin
優良 (中一男女普通話集誦)1CCHUI Ka Chun
優良 (中一男女普通話集誦)1CFUNG Tsz Lok
優良 (中一男女普通話集誦)1CHUI Lorraine
優良 (中一男女普通話集誦)1CLAI Ka Wai
優良 (中一男女普通話集誦)1CLAW Hiu Nam Green
優良 (中一男女普通話集誦)1CLEE Tin Lok
優良 (中一男女普通話集誦)1CLEUNG Charles
優良 (中一男女普通話集誦)1CLI Seen Yi
優良 (中一男女普通話集誦)1CNG Aldous
優良 (中一男女普通話集誦)1CYEUNG Wing Sum
優良 (中一男女普通話集誦)1CYIP Wing Yin
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHAN Chi Him Jack
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHAN Chun Lam
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHAN Samuel Hei Ching
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHENG Ka Chun
優良 (二人朗誦)1ECHENG Ka Chun
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHENG Shing Hei
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHEUNG Ka Ching
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHEUNG Lai Ying
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHOW Pak Hang
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHU Ho Yan Lindsey
優良 (中一男女普通話集誦)1ECHU Kin Yiu Edmond
優良 (中一男女普通話集誦)1EHO Yi Li Elizabeth
優良 (中一男女普通話集誦)1EKAM Sin Yeung
優良 (二人朗誦)1EKAM Sin Yeung
優良 (中一男女普通話集誦)1EKWOK Chi Kiu Janice
優良 (中一男女普通話集誦)1EKWOK Lok Yiu
優良 (中一男女普通話集誦)1ELAI Ting Lok
優良 (中一男女普通話集誦)1ELAW Chun Hin
優良 (中一男女普通話集誦)1ELEUNG Ho Ching
優良 (中一男女普通話集誦)1ELEUNG Hoi Man
優良 (中一男女普通話集誦)1ELI Man Lock
優良 (中一男女普通話集誦)1ELIU Cho Kin
優良 (中一男女普通話集誦)1ELOK Tin Long Duncan
優良 (中一男女普通話集誦)1ESHEN Yin Wen
優良 (中一男女普通話集誦)1ETANG Wang Chi
優良 (中一男女普通話集誦)1ETANG Wing Sum
優良 (中一男女普通話集誦)1ETSUI Chun Wing
優良 (二人朗誦)1ETSUI Chun Wing
優良 (中一男女普通話集誦)1EWONG Pui Ka
優良 (中一男女普通話集誦)1EWONG Tsz Ying
優良 (中一男女普通話集誦)1EYEUNG Wai Lam Vaness
優良 (初中個人獨誦)1EYEUNG Wai Lam Vaness
優良 (中一男女普通話集誦)1EYIP Hau Wing Ariel
優良 (中一男女普通話集誦)1EYU Ching Man
優良 (中一男女普通話集誦)1EZHENG Edwin
優良 (二人朗誦)1EZHENG Edwin
優良 (中一男女普通話集誦)1JCHAN Hoi Man
優良 (中一男女普通話集誦)1JCHAN Pak On
優良 (中一男女普通話集誦)1JCHENG Yan Long
優良 (中一男女普通話集誦)1JCHEUNG Ho Yin
優良 (中一男女普通話集誦)1JCHEUNG Torsten
優良 (中一男女普通話集誦)1JLAW Jasmine
優良 (中一男女普通話集誦)1JNG Ka Chun
優良 (中一男女普通話集誦)1JNG Wing Him
優良 (中一男女普通話集誦)1JNGAI Yi Shun
優良 (中一男女普通話集誦)1JOR Wai Nam
優良 (中一男女普通話集誦)1JTSANG Hing Yuen
優良 (中一男女普通話集誦)1JWONG Timothy
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHAN Chung Lai
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHAN Lok Hei
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHAN Ting For
優良 (中一男女普通話集誦)1MCHAN Wing Lok Oliver
優良 (中一男女普通話集誦)1MCHAN Yan Nok
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHE Ho Kwan
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHIU Lok Yee
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHOI Tsun Ming
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHU Ho Yee
季軍 (中一男女普通話集誦)1MCHUI Wang Ho Wayne
優良 (中一男女普通話集誦)1MFOK Long Yan
季軍 (中一男女普通話集誦)1MHO Chun Wang
季軍 (中一男女普通話集誦)1MHUANG Yu Chun
優良 (中一男女普通話集誦)1MHUNG Ho Wai Howard
優良 (中一男女普通話集誦)1MKAN Tak Chung
季軍 (中一男女普通話集誦)1MLAI Chun Ki
季軍 (中一男女普通話集誦)1MLAM Ching Yuet
季軍 (中一男女普通話集誦)1MLAU Kwun Hei
季軍 (中一男女普通話集誦)1MLEUNG Choi Laam
季軍 (中一男女普通話集誦)1MLEUNG Hok Chi
季軍 (中一男女普通話集誦)1MNG Oi Yin
季軍 (中一男女普通話集誦)1MPOON Yiu Leung James
季軍 (中一男女普通話集誦)1MTAM Elaine
季軍 (中一男女普通話集誦)1MTAM Lok Yee Christy
季軍 (中一男女普通話集誦)1MTAM Siu Hin
季軍 (中一男女普通話集誦)1MWONG Chun Hei
優良 (中一男女普通話集誦)1MWONG Darren
季軍 (中一男女普通話集誦)1MWONG Kwan Shek
季軍 (中一男女普通話集誦)1MWONG Sze Ho
優良 (中一男女普通話集誦)1MWONG Tsz Ching Daniel
季軍 (中一男女普通話集誦)1MYIU Ching Man
優良 (初中個人獨誦)2ITJIU Ginny Yee Ni
優良 (二人朗誦)2ITJIU Ginny Yee Ni
優良 (二人朗誦)2IYAO Wing Lam
優良 (初中個人獨誦)2RTSOI Tsz Kin
優良 (初中個人獨誦)3CNG Suet Lam
優良 (二人朗誦)3CNG Suet Lam
優良 (初中個人獨誦)3ELEUNG Nok Sum Esther
優良 (二人朗誦)3HTAI Yan Na
優良 (初中個人獨誦)3HZHENG Yuk Yeung Laughing
優良 (二人朗誦)3TCHAN Yi Kwan
優良 (二人朗誦)3TYUEN Hei Lam
優良 (高中個人獨誦)4TLAW Hoi Ting
優良 (二人朗誦)5DCHING Chi Ho
優良 (二人朗誦)5HCHAU Hoi Lam
優良 (高中個人獨誦)5HFU Ka Wing
優良 (二人朗誦)5HNGO Kevin Hei Ting
優良 (二人朗誦)5HWONG Hayley
優良 (二人朗誦)5ILEUNG Hei Tung
優良 (二人朗誦)5SLAU Hei Man
優良 (二人朗誦)5SNGIENG Ong Hie Grace
優良 (二人朗誦)5SWONG Chui Ting
第十七屆全港中小學普通話演講比賽
AwardClassStudents
良好獎5HCHAN Ngai Fun
良好獎5HCHAN Tsz Ying
良好獎5HCHAU Hoi Lam
良好獎5STSAI Ching Lin
第四屆非華語學生(中學)普通話集誦朗讀比賽
AwardClassStudents
冠軍5DLIMBU Sima
冠軍5DRAI Reika
冠軍5RBERAGO April Mae Mendoza
冠軍5SLIMBU Laxmi
第九屆「善言巧論:全港學生口語溝通大賽」
AwardClassStudents
小組優異獎 (高中組小組討論)4ALI Lok Yi
小組優異獎 (高中組小組討論)6PFUNG Hou In
Exhibition of Secondary School Students' Creative Visual Arts Work
AwardClassStudents
Silver Prize5HLI Pui Chi
聯校初中詩詞朗誦比賽
AwardClassStudents
季軍1MCHUI Wang Ho Wayne
亞軍3CNG Suet Lam
香港菁英創意寫作挑戰盾2015
AwardClassStudents
季軍 (中二級中文寫作)2CSUN Yuran
優異 (中二級中文寫作)2PTSANG Man Ki
優異 (中三級中文寫作)3TYUEN Hei Lam
French Speech Competition 2014
AwardClassStudents
Second (Solo Prose Reading)1CGURBAKSH-KAUR
Second (Solo Prose Reading)1C26
First (Solo Poetry Speaking)1JCALUZA Isaia William Tigco
Second (Solo Prose Reading)2CCHOITHRAMANI Sonam Prakash
Second (Solo Prose Reading)2RBALAJI Rithicka
Second (Solo Prose Reading)2RKITHURU MOHAMED Rabiya Ruzna
Third (Solo Poetry Speaking)3HLALWANI Monesh Govind
Third (Solo Poetry Speaking)3HMOHAMMAD Ikra Yaqub
First (Solo Poetry Speaking)3TSARAN Sarneet Kaur
Third (Solo Poetry Speaking)5INAEEM Shahryar
First (Solo Prose Reading)5INAEEM Shahryar
Third (Solo Poetry Speaking)5IUENO Masahiro
Second (Solo Poetry Speaking)5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Third (Solo Poetry Speaking)6LASLAM Hamza Saghir
Second (Solo Prose Reading)6LASLAM Hamza Saghir
Hok Yau Club News Commentary Competition 2014
AwardClassStudents
Champion (Junior English Section)3TASWANI Suraj
Hok Yau Club News Commentary Competition 2015
AwardClassStudents
3rd Runner-up (Junior English Section)3TYUEN Hei Lam
Hok Yau Club News Commentary Competition 2016
AwardClassStudents
3rd Runner-up (Junior English Section)3HLALWANI Monesh Govind
Hong Kong & Macao Mathematics Olympiad Open Contest 2015
AwardClassStudents
Bronze Award1CCHU Joey Chi Hin
Silver Award1CLEE Tin Lok
Bronze Award1ECHOW Pak Hang
Bronze Award1ETSUI Chun Wing
Bronze Award1EZHENG Edwin
Bronze Award1JNG Ka Chun
Bronze Award1JTSANG Hing Yuen
Bronze Award1JWONG Timothy
Bronze Award1MLAI Chun Ki
Bronze Award1MLAM Ching Yuet
Bronze Award1MLAU Kwun Hei
Bronze Award2CCHEN Kam Kin
Bronze Award2CKWOK Chun Fung
Bronze Award2CLO Ho Fung
Silver Award2IYEUNG Nicholas
Bronze Award2RTSOI Tsz Kin
Bronze Award3HLEUNG Chung Yan
Bronze Award3TCHAN Ching Yin
Bronze Award3TLEE Maeve Fonda
Silver Award4ALAU Ho Fung
Bronze Award4TCHEUNG Chun Yip
Bronze Award5RFAN Louis Luo
Silver Award5RLEE Kin Long Victor
Bronze Award5RLEUNG Pak To
Silver Award5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Hong Kong Biology Olympiad for Secondary Schools 2014/2015
AwardClassStudents
Merit5IYAM Hin Wang
Merit5RAU Siu Chun
Merit5RFAN Louis Luo
Third Class Honor5RKWAN Chin Yeung Lester
Second Class Honor5RLEE Kin Long Victor
Third Class Honor5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Hong Kong Budding Poets
AwardClassStudents
Certificate of Merit3TDIZON Janna Ysabelle
Certificate of Commendation3TSARAN Sarneet Kaur
Hong Kong GreenMech Contest 2014-15
AwardClassStudents
1st Runner up (Group)2CCHEUNG Mei Sin Kristie
1st Runner up (Group)2RCHAU Hon Sum
1st Runner up (Group)3HCHAN Tsz Chun
1st Runner up (Group)3TCHOI Tsz Ki
Hong Kong Institute of Certified Public Accountants
AwardClassStudents
HKICPA Scholarship for Secondary Schools5HCHAU Hoi Lam
Hong Kong Joint School Music Competition
AwardClassStudents
Silver Award1BLEE Ka Yau
Hong Kong Mathematical Problem-Solving & Creativity Challenge Cup 2014
AwardClassStudents
Certificate of Merit1CCHU Joey Chi Hin
Hong Kong Schools Drama Festival
AwardClassStudents
Outstanding Cooperation Award5RClass
Outstanding Performer5RAHMAD Usama
Outstanding Performer5RBERAGO April Mae Mendoza
Outstanding Performer5RGURUNG Sristi
Outstanding Script Award5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Hong Kong Secondary Schools Debating Competition
AwardClassStudents
Champion (Group)1JDHAKAL Deepmala
Champion (Group)1JELAHI Syed Waqqas
Champion (Group)3TLEE Hoi Lam Karis
Best Speaker (Group)3TSARAN Sarneet Kaur
Champion (Group)3TSARAN Sarneet Kaur
Champion (Group)3TTARIQ Tasphiya Tabassum Preeti
First Runner Up (Group)4TAHMAD Masira Niyaz
First Runner Up (Group)5RBERAGO April Mae Mendoza
First Runner Up (Group)5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Hong Kong Youth Music Competition
AwardClassStudents
1st Runner Up (Youth Junior)2CCHEN Kam Kin
Hua Xia Cup Mathematical Olympiad Competition (Final)
AwardClassStudents
3rd Class Honour1JTSANG Hing Yuen
Hua Xia Cup Mathematical Olympiad Competition (Hong Kong Region)
AwardClassStudents
2nd Class Honour1CLEE Tin Lok
3rd Class Honour1ECHOW Pak Hang
3rd Class Honour1JTSANG Hing Yuen
2nd Class Honour1JWONG Timothy
3rd Class Honour1MHUNG Ho Wai Howard
3rd Class Honour1MLAI Chun Ki
3rd Class Honour1MLAM Ching Yuet
2nd Class Honour2CKWOK Chun Fung
3rd Class Honour2CLO Ho Fung
3rd Class Honour2IYAO Wing Lam
3rd Class Honour2IYEUNG Nicholas
3rd Class Honour2PLAU Siu Fung
3rd Class Honour2RTSOI Tsz Kin
Hua Xia Cup Mathematical Olympiad Competition (Semi-Final South China Region)
AwardClassStudents
2nd Class Honour1JTSANG Hing Yuen
3rd Class Honour2IYEUNG Nicholas
3rd Class Honour2RTSOI Tsz Kin
Inter-School Athletics Competition 2014-2015
AwardClassStudents
Third (Girls C Grade 800m)2ICHAN Tsz Wai Kerri
Second (Boys B Grade 4x400m)3HMOHAMMAD Ammar Ilyas
Champion (Boys B Grade 100m Hurdle)3HSHEIKH Muhammad Sulaiman
Second (Boys B Grade 4x400m)3HSHEIKH Muhammad Sulaiman
Second (Boys B Grade 4x400m)3TCHU Lok Ting
Champion (Girls A Grade 100m and Long Jump)4RPUN Yi Wai
Forth (Boys B Grade 200m)4RTAM Kwan Hoi
Inter-School Athletics Competition 2014-2015 (D3A4)
AwardClassStudents
Second (Boys B Grade 4x400m)4RTAM Kwan Hoi
Inter-School Basketball Competition
AwardClassStudents
Second (Boys B Grade)2RPIEDRA Seth Matriano
Second (Boys B Grade)3EHO Chun Him Kennedy
Second (Boys B Grade)3EYEUNG Moon G
Second (Boys B Grade)3HGARCIA Nigel Joseph Borromeo
Second (Boys B Grade)3HMOHAMMAD Ammar Ilyas
Second (Boys B Grade)3HSHEIKH Muhammad Sulaiman
Second (Boys B Grade)3HSONI Dilkamal Singh
Second (Boys B Grade)4PLUK Man Hei
Second (Boys B Grade)4RCHOW Cheuk Hei Scott
Second (Boys B Grade)4RTAM Kwan Hoi
Inter-School Football Competition
AwardClassStudents
Champion (Boys A Grade)4FWONG Alvin Tsz Shun
Champion (Boys A Grade)5DJAIN Aditya
Champion (Boys A Grade)5DSUN Jae Suk
Champion (Boys A Grade)5DSUN Yoo Suk
Champion (Boys A Grade)5IGURUNG Cheetij
Champion (Boys A Grade)5IWOOD James Frank
Champion (Boys A Grade)5RAHMAD Usama
Champion (Boys A Grade)5RTARANJIT-SINGH
Champion (Boys A Grade)5SBHUPINDER-SINGH
Champion (Boys A Grade)5SWONG Kam Chak
Champion (Boys A Grade)6LASLAM Hamza Saghir
Champion (Boys A Grade)6LLEUNG Kai Yiu
Champion (Boys A Grade)6LSINGH Ravinder Singh
Champion (Boys A Grade)6MSINGH Gursharn
Champion (Boys A Grade)6PGILL Kanwarpal Singh
Inter-school Super 24 Competition
AwardClassStudents
3rd Class Honour2CKWOK Chun Fung
3rd Class Honour2CLO Ho Fung
2nd Class Honour2PLAU Siu Fung
Inter-School Swimming Competition
AwardClassStudents
Forth (Girls B Grade 50m Butterfly)4TCHAN Ting Wai
International Competitions and Assessments for Schools – Mathematics section
AwardClassStudents
Distinction1CCHU Joey Chi Hin
Distinction1CKHAN Asif
Distinction1CLEE Tin Lok
Merit1JCHEUNG Torsten
Credit1JNG Ka Chun
Credit1JTSANG Hing Yuen
Credit1JWONG Timothy
Merit2CAu Siu Tung
Merit2CCHEUNG Mei Sin Kristie
Distinction2CSUN Yuran
Distinction2IYEUNG Nicholas
Credit2RWONG Lok Ching
Merit3CCHAN Si Ho Kenny
Credit3ENG Ching Fai
Credit3HAU Chun Ting
Merit3HCHU Philip Bak-tou
Credit3HKWOK Tung Wah
Merit3HLAU Yuen Ting
Credit3HLEUNG Chung Yan
Distinction3TCHAN Ching Yin
Credit3TCHOI Tsz Ki
Credit3TCHU Lok Ting
Credit3TLEE Maeve Fonda
Merit3TMURILLO Michaela Bautista
Merit3TSINGH Jaspreet Dhaliwal
Credit3TYU Pui Ka Peggie
Merit4RCASINO Benedict Matthew Hilario
Credit4RLIU Chi Him
Credit4TCHEUNG Chun Yip
Merit5DJAIN Aditya
Credit5RAHMAD Usama
Credit5RAU Siu Chun
Credit5RFAN Louis Luo
Distinction5RKHAN Umaash Ahmed
Credit5RKWAN Chin Yeung Lester
Credit5RLEE Kin Long Victor
Credit5RLEUNG Pak To
Credit5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Merit5RNG Kwun Chuen
Merit5RPALAYAM ABDULLA J Seyed Mohamed
Credit5RSINGH Amritpal
Credit5RTARANJIT-SINGH
Merit5RYEUNG Man Lok
International Junior Science Olympiad 2015
AwardClassStudents
Third Class Honour (Hong Kong Screening)3HCHAN Tsz Chun
JA Company Program
AwardClassStudents
Best Annual Report Merit Award (Group)5DCONSEJA Gabrielle Anne Brillantes
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5DCONSEJA Gabrielle Anne Brillantes
Best Annual Report Merit Award (Group)5DJAIN Aditya
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5DJAIN Aditya
Best Annual Report Merit Award (Group)5DRAI Reika
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5DRAI Reika
Best Annual Report Merit Award (Group)5HCHEUNG Pok Yin Marco
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5HCHEUNG Pok Yin Marco
Best Annual Report Merit Award (Group)5HFU Ka Wing
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5HFU Ka Wing
Best Annual Report Merit Award (Group)5HMOK Ka Chung
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5HMOK Ka Chung
Best Annual Report Merit Award (Group)5ICHAU Crystal Tsz Suet
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5ICHAU Crystal Tsz Suet
Best Annual Report Merit Award (Group)5ILOPEZ Kimberly Ann Escaro
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5ILOPEZ Kimberly Ann Escaro
Best Annual Report Merit Award (Group)5RCHANG Tsz Ying
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5RCHANG Tsz Ying
Best Annual Report Merit Award (Group)5SFONG Ka Yeung
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SFONG Ka Yeung
Best Annual Report Merit Award (Group)5SKWAN Chun Kit Robinson
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SKWAN Chun Kit Robinson
Best Annual Report Merit Award (Group)5SLIMBU Laxmi
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SLIMBU Laxmi
Best Annual Report Merit Award (Group)5SOR Wai Yiu
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SOR Wai Yiu
Best Annual Report Merit Award (Group)5SSIDHU Ravleen Kaur
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SSIDHU Ravleen Kaur
Best Annual Report Merit Award (Group)5SYEUNG Ho Fan
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SYEUNG Ho Fan
Best Annual Report Merit Award (Group)5SYU Chun Sing
Corporate Social Responsibility (CSR) Award (Group)5SYU Chun Sing
Kowloon City and Yau Tsim Mong District Social Welfare Office Volunteer Award
AwardClassStudents
Outstanding Award2CCHEUNG Mei Sin Kristie
Outstanding Award2CCHUNG Sharis
Outstanding Award2CKAUR Pavneet
Outstanding Award2CKWOK Chun Fung
Outstanding Award2CLO Ho Fung
Outstanding Award2CMUBASHAR Muhammad Talha
Outstanding Award2CSUEN Wing Tung
Bronze Award2CTAI Ka Wang
Outstanding Award2ICHAN Ka Pui Andrea
Outstanding Award2ICHAN Tsz Wai Kerri
Outstanding Award2ICHAN Vincent Chun Yan
Bronze Award2ICHONG Hiu Wing
Outstanding Award2ICHUI Yue Fun
Bronze Award2ILAM Ho Hin
Outstanding Award2ILEUNG Ka Ho
Outstanding Award2ILEUNG Siu Ting
Outstanding Award2ING Charinda
Outstanding Award2ING Hugo
Bronze Award2IYAO Wing Lam
Outstanding Award2PCHEUNG Bo Wen
Outstanding Award2PCHEUNG Tsz Lung
Outstanding Award2PCHONG Yuen Lam
Outstanding Award2PHUI Cheuk Wing
Bronze Award2PLO Chi Ho Lucas
Outstanding Award2PNGAI Cheuk Lam
Outstanding Award2PTSANG Man Ki
Outstanding Award2PTSE Man Cheong
Outstanding Award2RCHAN Leung Shing
Outstanding Award2RCHAU Hon Sum
Outstanding Award2RGURUNG Grishma
Outstanding Award2RKAM Hilary
Outstanding Award2RKAUR Harleen
Outstanding Award2RKITHURU MOHAMED Rabiya Ruzna
Outstanding Award2RLAU Andrew Chun Wang
Outstanding Award2RNG Ying Lam Stephanie
Outstanding Award2RSINGH Baljeet
Outstanding Award2RTO Wang Hei
Outstanding Award2RWONG Lok Ching
Outstanding Award3CCHAN Chun Wai
Outstanding Award3CCHAN Si Ho Kenny
Outstanding Award3CCHAN Yuet Ying
Bronze Award3CFU Hoi Ching Natalie
Bronze Award3CFUNG Tsz Hin
Outstanding Award3CFUNG Yin Man
Outstanding Award3CKEI Yuen Fai
Outstanding Award3CKONG Kin Hang
Outstanding Award3CKWOK Wut Yee
Outstanding Award3CKWONG Chun Lam
Outstanding Award3CLAU Chung Hang
Bronze Award3CLAU Pak Him
Outstanding Award3CLIU Dailing
Outstanding Award3CLIU Hin Long Anson
Outstanding Award3CLUI Lok Yi
Outstanding Award3CNG Suet Lam
Outstanding Award3CPOON Chi Kui
Outstanding Award3CTSANG Chi Ka
Bronze Award3CTSANG Tsz Kiu
Outstanding Award3CWONG Sze Ching
Bronze Award3ECHEUNG Yuet Ling
Bronze Award3ECHOW Long Yin
Bronze Award3ECHUNG Tsz Shing
Outstanding Award3EFAN Tsz Yee
Outstanding Award3EHO Chun Him Kennedy
Outstanding Award3EKEUNG Tin Ching Jacky
Outstanding Award3EKWONG Mei Sze
Bronze Award3ELAM Chun Hin
Bronze Award3ELAM Shuk Yee
Outstanding Award3ELAU Pak Hei
Outstanding Award3ESETO Ho Yee Crystal
Outstanding Award3ESHAM Chun Long
Silver Award3ESUM Sze Ching
Outstanding Award3ESUN Ka Yiu
Outstanding Award3ETSE Chadwick
Bronze Award3EYAM Cheuk Ying
Silver Award3EYIM Ho Man
Outstanding Award3HANMOL PREET KAUR
Outstanding Award3HARUNACHALAM Aishwarya
Outstanding Award3HCHAN Tsz Chun
Outstanding Award3HCHOI Yan Kiu
Outstanding Award3HCHU Philip Bak-tou
Outstanding Award3HJE Ho Wang
Bronze Award3HKAM Ho Yin Jasmine
Outstanding Award3HKAUR Anumolakjot
Bronze Award3HKAUR Ramanpreet
Outstanding Award3HLALWANI Monesh Govind
Outstanding Award3HLAM Chun Wing
Bronze Award3HLAM Hin Kwan
Bronze Award3HLAU Yuen Ting
Silver Award3HLEE Man Hei
Outstanding Award3HLEUNG Chung Yan
Outstanding Award3HLEUNG Wing Hei
Bronze Award3HLIU Yuhang
Bronze Award3HMOHAMMAD Ikra Yaqub
Outstanding Award3HSHEIKH Muhammad Sulaiman
Outstanding Award3HSUM Yee Yan
Outstanding Award3HWONG Hoi Man
Silver Award3HZHENG Yuk Yeung Laughing
Outstanding Award3TAOKI Kazuyo
Outstanding Award3TCHAN Ching Yin
Outstanding Award3TCHAN Kai Yin
Bronze Award3TCHAN Siu Ling
Bronze Award3TCHANDRA Pooja
Outstanding Award3TCHIU Lok Ngai
Bronze Award3TCHOI Tsz Ki
Bronze Award3TCHU Lok Ting
Bronze Award3TDIZON Janna Ysabelle Viray
Bronze Award3TFUKUDA Grace Hikaru Reyes
Silver Award3TLAM Tsz Yan Angel
Bronze Award3TLEE Hoi Lam Karis
Bronze Award3TLEE Maeve Fonda
Outstanding Award3TLEUNG Yuk Wui Zita
Bronze Award3TLIMBU Iksa
Bronze Award3TMAK Pui Ki Iki
Outstanding Award3TMURILLO Michaela Bautista
Outstanding Award3TNAIDU Ria
Bronze Award3TNG Chak Ming
Bronze Award3TSARAN Sarneet Kaur
Outstanding Award3TTARIQ Tasphiya Tabassum Preeti
Bronze Award3TUMEZU Anju
Outstanding Award3TYIP Wing Sum
Bronze Award3TYU Pui Ka Peggie
Bronze Award3TYUEN Hei Lam
Outstanding Award4AFONG Chun Yin
Outstanding Award4AKWOK Ming Tak Jason
Outstanding Award4ALAM Luen Kit
Outstanding Award4ALEUNG Hoi Chi
Bronze Award4ALEUNG Yan Chee
Outstanding Award4ASHEK Sau Ching
Bronze Award4ATANG Valerie Tsz Shan
Bronze Award4FALCONABA John Paul Domingo
Bronze Award4FALI Iqra
Outstanding Award4FCHAN Chi Yeung Ocean
Outstanding Award4FCHEN Kam Leung
Bronze Award4FCHUI Po Ki
Bronze Award4FKOK Hiu Tung Barbara
Outstanding Award4FLI Kwok Ying
Bronze Award4FLIMBU Subika
Outstanding Award4FOMUNE Erika Abordo
Outstanding Award4FRAI Sharon
Outstanding Award4FWONG Tsui Yi
Outstanding Award4PCHIK Pui Man
Bronze Award4PHO Sum Yee
Bronze Award4PLEUNG Tsz Man
Outstanding Award4PLO Pui Sze
Outstanding Award4PTSE Charlotte Kai Lok
Outstanding Award4PWONG Hiu Ching
Bronze Award4RGURUNG Binay
Outstanding Award4RLIU Chi Him
Bronze Award4RPARK Yuna
Silver Award4RPHAGAMI Merina
Outstanding Award4RPUN Yi Wai
Outstanding Award4RRANA Neha
Outstanding Award4RSHAH Kevin Vipul
Bronze Award4RWONG Wang Lik
Bronze Award4TCHAN Ting Wai
Bronze Award4TGURUNG Saiksha
Outstanding Award4TLAW Hoi Ting
Outstanding Award4TLEUNG Yuen Sin
Outstanding Award4TLI Ching Yi
Bronze Award4TLIU Chi Yau
Outstanding Award4TTAHIR Maria
Bronze Award4TTANG Victoria Tsz Ying
Outstanding Award4TTHAPA Bijita
Outstanding Award5DCASINO Abigail Hilario
Bronze Award5DCHING Chi Ho
Bronze Award5DCONSEJA Gabrielle Anne Brillantes
Outstanding Award5DDIGAN Yvonne Evergrace Lanuza
Bronze Award5DGURUNG Himshikha
Outstanding Award5DHUNG Long Yan Ingrid
Silver Award5DLIMBU Sima
Bronze Award5DMAGRAMO John William
Silver Award5DRAI Reika
Outstanding Award5DTANG Tsz Wing
Bronze Award5DTSOI Yan Tung
Bronze Award5DYIP Hoi Man
Bronze Award5HAU Suet Hang
Bronze Award5HCHAN Tsz Ying
Bronze Award5HCHAU Hoi Lam
Bronze Award5HCHEUNG Pok Yin Marco
Bronze Award5HFU Ka Wing
Bronze Award5HLAU Kin Kwan
Bronze Award5HLI Pui Chi
Bronze Award5HMOK Ka Chung
Outstanding Award5HNGO Kevin Hei Ting
Bronze Award5HTIN Yun Yue
Bronze Award5HTONG Tung Yi
Bronze Award5HWONG Hayley
Bronze Award5HWONG Tsz Ching
Outstanding Award5HYIM Kristy Ka Man
Bronze Award5ICHAN Wai Ka
Bronze Award5ICHAU Crystal Tsz Suet
Bronze Award5IDARYANANI Hanish Kamlesh
Outstanding Award5IFONTE Vicente Jr Garma
Bronze Award5IGURUNG Cheetij
Bronze Award5IHO Nok In
Outstanding Award5IHO Po Yee Boey
Bronze Award5ILEUNG Hei Tung
Bronze Award5ILOPEZ Kimberly Ann Escaro
Outstanding Award5IMA Tsz Ki
Outstanding Award5INAEEM Shahryar
Bronze Award5IUENO Masahiro
Outstanding Award5IWONG Ka Yin
Outstanding Award5IWONG Nok Hin
Bronze Award5RAU Siu Chun
Outstanding Award5RBERAGO April Mae Mendoza
Bronze Award5RCHAN Ka Ying
Bronze Award5RCHANG Tsz Ying
Bronze Award5RFAN Louis Luo
Outstanding Award5RGURUNG Sristi
Outstanding Award5RKUMAR Anish
Bronze Award5RKWAN Chin Yeung Lester
Silver Award5RLAI Ho Wang Howard
Outstanding Award5RLEE Chun Sing
Bronze Award5RLEE Kin Long Victor
Outstanding Award5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Outstanding Award5RMUTTO Derrick Andrew
Bronze Award5RNG Kwun Chuen
Bronze Award5RPOON Cheuk Ying
Bronze Award5RROHAN Md. Sahriar
Bronze Award5RWONG Yuk Lam
Outstanding Award5RYEUNG Man Lok
Silver Award5RZHONG Sophia Shek Wa
Outstanding Award5SBHUPINDER-SINGH
Outstanding Award5SFONG Ka Yeung
Bronze Award5SIP Wing Yee
Bronze Award5SKWAN Chun Kit Robinson
Outstanding Award5SKWONG Siu Lun
Outstanding Award5SLAU Hei Man
Outstanding Award5SLAU Wai Tak
Outstanding Award5SLEE Wing Yan
Bronze Award5SLIMBU Laxmi
Outstanding Award5SNGIENG Ong Hie Grace
Outstanding Award5SOR Wai Yiu
Bronze Award5SPUN Tsoi Wo
Outstanding Award5SRAMEEN
Outstanding Award5SSIDHU Ravleen Kaur
Outstanding Award5STSAI Ching Lin
Bronze Award5SWONG Chui Ting
Bronze Award5SYEUNG Ho Fan
Outstanding Award6ECHAN Joleen
Bronze Award6EDICHOSA Isaiah Clyde Sales
Outstanding Award6EKWAN Chun Nam
Outstanding Award6ELAM Yin Tung
Outstanding Award6ESAM Wing Lam
Bronze Award6ESHIU Wing Ho
Bronze Award6ESINGH Christine Fatima Joy Dimla
Bronze Award6ESINGH Parminder
Bronze Award6EVASWANI Khushboo Ravi
Bronze Award6LATHER Zoha
Bronze Award6LAZEEMULLAH Reashma Parveen
Bronze Award6LCHAN Stevenson Mark
Outstanding Award6LCHEUNG Yan Hang
Bronze Award6LFRANCISCO Elaine Joy Cariaga
Outstanding Award6LHO Sze Yui Cynthia
Silver Award6LJEANDANI Gaurav Vijai
Outstanding Award6LKWAN Ching Leung
Bronze Award6LLEE Ka Wing
Bronze Award6LPINAYOUR VENKATRAMAN VISHAL
Bronze Award6LPUN Dichhya
Bronze Award6LRAMCHANDANI Tanya Raju
Bronze Award6LSADAK MEERAN Aysha
Bronze Award6LSINGH Navwinder
Bronze Award6LSINGH Ravinder Singh
Bronze Award6LYANG Yi Katherine
Bronze Award6LYUEN Tsz Ki
Bronze Award6MAZEEMULLAH Arshadh Ahamed
Outstanding Award6MCHAU Yuen Tsz
Outstanding Award6MCHEUNG Chun Ho
Bronze Award6MDHUNGANA Saditsha
Outstanding Award6MFAN Shyh Jye Toddy
Silver Award6MGURUNG Gurans
Outstanding Award6MH M IBRAHIM MUWAHITH
Bronze Award6MLIMBU Mikihangma
Silver Award6MSIMRANDEEP KAUR
Outstanding Award6MSINGH Gursharn
Bronze Award6MTSE Chun Chak
Outstanding Award6MWONG Wing Leong
Outstanding Award6PBILO Matthew Paolo Solmiano
Outstanding Award6PCHU Ching Yee Rachel
Outstanding Award6PGILL Kanwarpal Singh
Outstanding Award6PGURUNG Shuman
Outstanding Award6PIQERA Ansar
Outstanding Award6PLAI Cheuk Yu Samantha
Outstanding Award6PLEUNG Hang Sing
Outstanding Award6PTSANG Fonda Helen
Bronze Award6PTSE Hiu Yan
Bronze Award6PYEUNG Po Sum Sharon
Outstanding Award6PYUEN Tsz Lam
National Knowledge Quiz Competition organized by The Church of United Brethren in Christ Social Service Division
AwardClassStudents
Merit Award5DHUNG Long Yan Ingrid
Merit Award5DTANG Tsz Wing
Merit Award5DYIP Hoi Man
Merit Award5HFU Ka Wing
Merit Award5HWONG Tsz Ching
Merit Award5IHO Ka Wai
Merit Award5IHO Po Yee Boey
Merit Award5ING Tsun Yin
Merit Award5IWONG Cho Yan
Merit Award5IWONG Ka Yin
Merit Award5RAU Siu Chun
Merit Award5RCHANG Tsz Ying
Merit Award5RFAN Louis Luo
Merit Award5RLEE Kin Long Victor
Merit Award5RNG Kwun Chuen
Merit Award5RPOON Cheuk Ying
Merit Award5RZHONG Sophia Shek Wa
Merit Award5SLAU Hei Man
Merit Award5SNGIENG Ong Hie Grace
Merit Award5STSAI Ching Lin
Merit Award5STSANG Wai Kit
NESTA Debating Competition
AwardClassStudents
Grand Champion (Group)5RKUMAR Anish
Grand Champion (Group)5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Best Speaker (Group)5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Grand Champion (Group)5SSIDHU Ravleen Kaur
Pui Ching Invitational Mathematics Competition
AwardClassStudents
Certificate of Merit5RYIK Shun Ming
Secondary School Mathematics and Science Competition
AwardClassStudents
High Distinction5HCHAN Ngai Fun
Distinction5RAU Siu Chun
Credit5RKHAN Umaash Ahmed
High Distinction5RLEE Kin Long Victor
High Distinction5RLEUNG Pak To
Distinction5RMCLEOD Wendy Finella
Distinction5RPALAYAM ABDULLA J Se
High Distinction5RTARANJIT-SINGH
Distinction5RWONG Yuk Lam
Secondary School Mathematics and Science Competition (SSMSC) 2015
AwardClassStudents
Credit in Biology5IUENO Masahiro
Credit in Chemistry5IWOOD James Frank
Proficiency in Biology5RAHMAD Usama
Credit in Chemistry5RAHMAD Usama
Proficiency in Physics5RAHMAD Usama
Distinction in Biology5RAU Siu Chun
Credit in Chemistry5RAU Siu Chun
Distinction in Physics5RAU Siu Chun
Distinction in Biology5RFAN Louis Luo
Distinction in Chemistry5RFAN Louis Luo
Credit in Physics5RFAN Louis Luo
Credit in Biology5RKHAN Umaash Ahmed
Distinction in Chemistry5RKHAN Umaash Ahmed
Credit in Physics5RKHAN Umaash Ahmed
Proficiency in Chemistry5RKUMAR Anish
Distinction in Physics5RKUMAR Anish
High Distinction in Chemistry5RKWAN Chin Yeung Lester
High Distinction in Physics5RKWAN Chin Yeung Lester
Credit in Chemistry5RLAI Ho Wang Howard
Distinction in Physics5RLAI Ho Wang Howard
High Distinction in Biology5RLEE Kin Long Victor
High Distinction in Chemistry5RLEE Kin Long Victor
High Distinction in Physics5RLEE Kin Long Victor
Proficiency in Physics5RLEUNG Pak To
Medal in Biology5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
High Distinction in Chemistry5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Distinction in Physics5RMCLEOD Wendy Finella Cabututan
Credit in Biology5RNG Kwun Chuen
Credit in Chemistry5RPALAYAM ABDULLA J Seyed Mohamed
Credit in Physics5RPALAYAM ABDULLA J Seyed Mohamed
Proficiency in Biology5RSINGH Amritpal
Credit in Chemistry5RSINGH Amritpal
Proficiency in Physics5RSINGH Amritpal
Credit in Biology5RTARANJIT-SINGH
Distinction in Chemistry5RTARANJIT-SINGH
High Distinction in Physics5RTARANJIT-SINGH
Proficiency in Biology5RTONG Hoi Yu
Credit in Chemistry5RTONG Hoi Yu
Singapore and Asian Schools Mathematics Olympiad 2015 Trial (Hong Kong Region)
AwardClassStudents
Silver Award1CCHU Joey Chi Hin
Gold Award1CLEE Tin Lok
Silver Award1JTSANG Hing Yuen
Silver Award1JWONG Timothy
Bronze Award1MHUNG Ho Wai Howard
Bronze Award2IYAO Wing Lam
Gold Award2IYEUNG Nicholas
Silver Award3TCHOI Tsz Ki
Bronze Award3TLEE Maeve Fonda
Star River National Children's Fine Arts, Calligraphy & Photography Contest
AwardClassStudents
1st Class Honour5HFU Ka Wing
1st Class Honour5HLI Pui Chi
3rd Class Honour5HTIN Yun Yue
1st Class Honour5SNGIENG Ong Hie Grace
3rd Class Honour5STSAI Ching Lin
The 13th Chartered Institute of Logistics and Transport in HK Essay Competition
AwardClassStudents
Merit Award (Senior Chinese Group)5HLAU Kin Kwan
1st Runner-up (Senior Chinese Group)5HWONG Hayley
Merit Award (Senior English Group)5ILOPEZ Kimberly Ann Escaro
The Asia International Mathematical Olympiad Open Contest (Semi-Final)
AwardClassStudents
Silver Award1CCHU Joey Chi Hin
Bronze Award1JNG Ka Chun
Bronze Award1JTSANG Hing Yuen
Bronze Award2CKWOK Chun Fung
Bronze Award3HLEUNG Chung Yan
The 6th Hong Kong Poverty Caring Campaign organized by Mission to New Arrivals
AwardClassStudents
Merit Award4TSHAM Wai Ki
The “Chemists Online” Self-study Award Scheme 2014
AwardClassStudents
Bronze Award5IFUNG Chun Ho
The Hong Kong Mathematics Creative Problem Solving Competition for Secondary School
AwardClassStudents
Silver Award (Group)1CLEE Tin Lok
Silver Award (Group)1JTSANG Hing Yuen
Silver Award (Group)1MTAM Siu Hin
Silver Award (Group)1MWONG Chun Hei
The Kiwanis Community Service Award 2015
AwardClassStudents
The Kiwanis Community Service Award 2015 (Group)3ESUM Sze Ching
The Scichef Cooking Challenge 2015
AwardClassStudents
The Outstanding Award (Group)3TMURILLO Michaela Bautista
The Outstanding Award (Group)3TSARAN Sarneet Kaur
The Outstanding Award (Group)3TTARIQ Tasphiya Tabassum Preeti
Trinity College London
AwardClassStudents
Pass with Distinction (Cello ATCL Recital)2CCHEN Kam Kin
Yau Tsim Mong District Outstanding Students Contest
AwardClassStudents
Outstanding Student Award5RKWAN Chin Yeung Lester
Yau Tsim Mong District Student Award Scheme
AwardClassStudents
Merit Award2CJEANDANI Lipika Vijai
Merit Award3HSHEIKH Muhammad Sulaiman
Bronze Award3TLAM Tsz Yan Angel
Yau Tsim Mong District Students Rewards Scheme
AwardClassStudents
Bronze Prize (Group)3TLAM Tsz Yan Angel
大學文學獎
AwardClassStudents
少年作家獎6LYUEN Tsz Ki
文學之星作文大賽
AwardClassStudents
優異獎 (初中組)2ITJIU Ginny Yee Ni
優異獎 (初中組)3HTAI Yan Na
優異獎 (初中組)3TYUEN Hei Lam
優異獎 (高中組)5HCHAN Tsz Ying
優異獎 (高中組)6LCHEUNG Yan Hang
優異獎 (高中組)6LKWAN Ching Leung
智愛平台
AwardClassStudents
傑出表現獎1CKHAN Asif
傑出表現獎1CYEUNG Li Hang
傑出表現獎3CNG Suet Lam
金獎3CNG Suet Lam
智愛小作家獎3TYUEN Hei Lam